Zvířecí terapeuté

Zvířecí terapeuté

Koně

Majda

Majda

Sacramoso Majda je starokladrubský valach a vůdce našeho stáda. Majda nám byl darován Ditou Brabcovou, které tímto velmi děkujeme. Původně byl pořizován na tréninky dětí, ale jeho pomoc v hipoterapii se velmi brzy stala nepostradatelnou. Dokonale zvládá asistované sedy a pomáhá dětem zlepšit stereotyp dechu. Ve volném čase má nejraději vyjížďky a skákání přes překážky.

Jackie

Jackie

Jakcs Golden Peppy je naše vůdčí kobyla plemene quarter horse. Do naší organizace se dostala z jiného hiporehabilitačního sdružení a máme jí již od jejích 4 let. Je velmi energická a ve svém volném čase se nejraději věnuje westernovým disciplínám, zejména pak Barell race.

Filip

Filip

Filípek je nejstarší kůň našeho hiporehabilitačního stáda. Je anglický plnokrevník, přesto na dostihové dráze nikdy nezávodil. Původním majitelem byla Lenka Beránková, která nám Filipa darovala a patří jí na tomto místě velké poděkování. Vzhledem k jeho věku na vyjížďky chodí s ostaními koňmi bez jezdce, nejraději má práci ze země.

Dagles

Dagles

Náš nejnovější přírůstek v hiporehabilitačním stádě, irský cob a syn naší Bambule. V hipoterapii se zaučuje a je budoucí velkou pomocí díky jeho speciálnímu pohybu hřbetu. Daglese máme od jeho 4 let. Narodil se přímo na hospodářském dvoře a my měli možnost ho obsedat. Díky jeho charakteru a ochotě pracovat s člověkem jsem se rozhodli ho využít pro účely hipoterapie. Jeho největším zájmem je teď hraní si s Filipem a Amíkem ve stádě.

Salgado

Salgado

Salgado je anglický plnokrevník, který se nějakou dobu věnoval dostihové kariéře. Poté působil v jezdecké škole a učil klienty jezdectví. Pro výuku a střídání jezdců nebyl úplně ideálním koněm, a tak se jeho majitelkou stala zanedlouho právě Pavlína - naše trenérka koní, a naučila ho jezdeckým základům. Společně se účastnili různých soustředění, tréninků a závodů. Má složené základní jezdecké zkoušky ZZVJ a jezdeckou licenci. Salgado má moc rád rychlost a velice rád se proběhne po loukách. Na druhou stranu je velice citlivý, a práce za účelem hiporehabilitace dětí ho baví. K nám přišel v březnu roku 2021 spolu se svou majitelkou Pavlínou. 

Bambule

Bambule

Peggy Sue alias Bambule je kobyla irského coba zapůjčena naší organizaci jejím majitelem Jiřím Kovářem, kterému velmi děkujeme. Původně „zaskakovala“ za naší Jackinku, když měla hříbátko, ale v hipoterapii se velmi osvědčila, a proto nám byla ponechána i nadále. Její přezdívka Bambule byla jendím z prvních slov některých našich dětí. Ve svém volném čase i v hipoterapii má nejraději Janka.

Róza

Róza

Róza je nejnovější člen našeho stáda. 5letá kobylka, půl hafling a půl quarter horse. Róza je velmi silná a statná kobyla a my věříme, že nám bude pomáhat s dětmi, které potřebují asistovaný sed. Je také velmi komunikativní a moc ráda pracuje ze země. Pomalu ji ukazujeme krásu hipoterapie a připravujeme na její budoucí roli hipoterapeutického koně.

Psi

Charlie

Charlie

Charlie je kříženec chrta a labradora. Troufneme si říct, že je nejlepší canisterapeut v ČR. Původně pejsek z útulku, byl nalezen vyhublý přivázán pod železničním mostem. Několikrát byl do útulku vrácen pro jeho problematické chování, u nás se však zcela změnil. Práci s dětmi miluje a kromě ní má nejraději spaní na gauči.

Holly

Holly

Holly je fenka zlatého retrívra, která nám byla darována Verčou Bařinovou a velmi jí děkujeme. Je dcerou Barneyho a vnučkou Jambie – našimi prvními canisterapeuty. Už má za sebou i jeden nečekaný vrh (maželem byl místní border kolie) a jejího prvorozeného syna Bastiena u nás můžete také potkávat. Většina jejich štěňátek zůstala v rodinách našich dětí. Ve volném čase má nejraději hlazení, hlazení a hlazení – ano, opravdu jí to nikdy neomrzí.

Bastien

Bastien

Bastien je prvorozený syn naší Holly. Díky Kristýně Flenderové mohl zůstat v naší organizaci a pilně se zaučuje vedle svých zkušenějších kolegů. Bastien má ze všeho nejraději běhání.

Arletka

Arletka

Arleta je fenka bígla, která nás na původním pracovišti ráda během hipoterapie doprovázela. Když její majitelka onemocněla, přistopili jsme na střídavou péči – během pobytů pracovala u nás, v týdnu volna bydlela u našich přátel. Arletka si však oblíbila manžela naší kolegyně, stačilo pár slůvek a stále se rodinnýn pejsem Miškovských. Arletku tedy na pobytu potkáte vždy s naší Kristýnkou, mimo pobyty pilně pracuje v její soukromé praxi.

Rozárka

Rozárka

Rozárka je fenka trpasličího pudla. Je nejmenší člen terapeutického týmu, ale to pro ni není překážkou. Ráda běhá, aportuje, ale i s chutí si užije spánek na vyhřátém gauči. První canisterapie se zúčastnila ve třech měsících a bylo jisté, že našla své místo.

Ostatní

Náš Micky

Náš Micky

Micky je kocour evropský, patří naší trenérce koní Pavlíně. Je velmi charakterní a milý. Narodil se ve stáji mezi ostatními kočkami, a tak je zvyklý být venku nebo v okolí stáje. Má rád svoji volnost, a proto žije na pastvině s našimi koňmi. Máme ho tak místo hlídacího psa :) Rád se ale občas i pomazlí a zajde se ohřát na noc domu :)