Pobyty 2018

31.1.2018

Vážení rodiče, máme pro Vás veškeré informace ohledně pobytů v roce 2018.

Vážení rodiče, níže se dočtete veškeré onformace ohledně pobytů roku 2018.

Aktuální termíny:

Přihlašování na rok 2018 spustíme 3.2.2018 v 9 hodin ráno. Aktuální termíny jsou: 15. – 21.4.

5. – 11.5.,19. – 25.5., 2. – 8.6., 16. – 22.6., 1. – 8.7., 12. – 19.7., 23. – 30.7., 3. – 10.8., 14. – 21.8., 25. – 1.9., 8. – 14.9., 22. – 28.9., 6. – 12.10., 20. – 26.10., 3. – 9.11., 17. – 23.11., 1. – 7.12.

Hiporehabilitační pobyty začínají vždy vstupním vyšetřením Vašeho dítěte. Čas vyšetření bude vždy upřesněn emailem 14 dní před Vaším příjezdem, pohybuje se v rozmezí 10h – 15h. Prosíme, abyste s sebou měli lékařské zprávy (ideálně zpráva z porodnice, neurologie, ortopedie, popřípadě zpráva z proběhlých vyšetřovacích či operačních zákroků). Pouze pro potřeby týmové konzultace a možnosti následného hodnocení efektu terapií budou vyšetření natáčeny – pokud si toto nepřejete, upozorněte na začátku vašeho fyzioterapeuta. Od 16.00 pak začínají první jízdy.

Hiporehabilitační program následujících dní je vždy tvořen z hipoterapie 2x denně, canisterapie 1x denně, čištění koní, z výtvarného programu, magnetoterapie a muzikoterapie. Přibližný časový harmonogram je následující:

 

7.00 – 9.00                   snídaně

8.30 – 9.00                   čištění koní

9.00 – 11.00                 hipoterapie dle rozpisu

11.00 – 12.00                individuální či skupinová canisterapie dle rozpisu

12.00 – 13.00                oběd

13.00 – 14.00                individuální canisterapie, magnetoterapie

14.00 – 15.30                výtvarný program

15.30 – 16.00                svačina

16.00 – 18.00                hipoterapie dle rozpisu

18.00 – 19.00                večeře

19.00 – 19.30                muzikoterapie

 

Poslední den pobytu je pak zakončen čištěním koní, hipoterapií a výstupním vyšetřením. Výstupní vyšetření má za cíl zhodnotit výsledky léčby a doporučit cviky na dodatečné docvičení nastaveného cíle terapie.

Doporučená intenzita pobytů

Na základě našich zkušeností jsme se rozhodli pro zrušení ambulantního provozu hipoterapie a přešli na pobytovou formu z důvodu efektivnosti terapie. Na základě našich zkušeností 2 – 3 pobyty ročně zcela nahradí celoroční formu ambulantní a mnohokrát zvýší její efektivnost, právě pro dětskou klientelu. Dětský organismus má neuvěřitelnou schopnost učení se nového a naopak, na neustále opakující se stejné podněty má tendenci si zvykat a nic nového v nich nenacházet. Je třeba dětem ukazovat možnosti pohybu z rozdílných terapeutických intervencí a zároveň jim dát možnost odpočinku tak, aby vše nově naučené měly čas „vstřebat“. Neustále opakující se model cvičení má spíše za následek snížení plasticity nervového systému a dítě se přestává učit.

Na tomto místě bychom chtěli upozornit na náročnost celého programu. Prosíme tedy rodiče, aby po pobytu nechali skutečně dětem 14 dní odpočinek a neplánovali dětem další intenzivní pobyty. Dle našich zkušeností se tak zvýrazní efekt celé léčby. Děkujeme.

Ubytování

Ubytování a strava je zajišťována Hospodářským dvorem Bohuslavice (www.hospodarskydvur.cz). Pro naše klienty je k dispozici budova vedle ptačího domu, která je postavena cíleně pro potřeby hiporehabilitačních pobytů. Pokoje jsou 4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Některé pokoje jsou vybaveny vanou. Pokud ze zdravotních důvodů je vana pro vaše dítě nutná, uveďte toto prosím do přihlášky. Každý pokoj má kuchyňský kout se sporákem, varnou konvicí, lednicí a dřezem. Je vybaven úložnými prostory, televizí a stolem. Před každým pokojem je zastřešený prostor, kde je možné nechávat kočárky, kola, vozíky apod. Při příjezdu je možné autem dojet až před ubytování, auta se pak nechávají na vyhrazeném parkovišti za budovou (vedle ptačího domu). Příjezd a odjezd není fixní, tento typ ubytování je určen pouze pro potřeby hiporehabilitace, proto je možné se domluvit na dřívějším příjezdu či pozdějším odjezdu.

Strava

V této budově je umístěna jídelna, kam bude donášeno jídlo z místní restaurace. Jídelna je opět bezbariérová. Zároveň se v ní nachází větší kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou a větší lednicí včetně mrazáku, které jsou volně k dispozici. V den příjezdu začínáme večeří a poslední den pobytu končíme obědem. Pokud byste potřebovali přijet dříve či odjet později, mimo plnou penzi je vždy možné navštívit místní stylovou restauraci s širokým výběrem jídel pro Vás i Vaše děti. Snídaně a svačiny jsou formou švédských stolů, k obědu a večeři je výběr ze dvou jídel. Volně k dispozici jsou vody, limonády a čaje.

Doplňkové informace

·         Po příjezdu se dostavte na recepci hospodářského dvora, kde Vám bude předán klíč od vašeho pokoje

·         Prosíme zde za uhrazení ubytování, lze platit hotově či kartou

·         V jídelně bude vždy umístěna tabule s rozpisem vstupních vyšetření a terapií včetně jejich místa průběhu

·         Prosíme rodiče, aby jak na vyšetřeních, tak terapiích byly připraveni včas, ideálně 5 minut předem

·         Přesný rozpis jízd na následující den se bude dělat u večeře, proto pokud budete potřebovat speciální časy terapií kvůli výletům, v tuto dobu je prosím nahlaste hlavní fyzioterapeutce

·         Před ubytováním vede hipoterapeutická trasa, její začátek je u nasedací rampy

·         V případě deště máme k dispozici krytou halu, která je umístěna za stájemi

·         Je možné se domluvit na přípravě speciálního jídla pro vaše dítě i mimo stravovací čas, včetně všech možných typů diet (dle náročnosti diet bude individuálně stanoveno navýšení ceny), tyto požadavky budou řešeny individuálně měsíc před vaším příjezdem

·         na skupinových aktivitách – ranní čištění koní a odpolední výtvarný program, jsou vítáni i rodiče

·         s sebou je možné si vzít domácího mazlíčka za příplatek 400 Kč/týden, prosíme však po svém pejskovi důkladně uklízet

·         pokud by ve stejný termín s vámi chtěli jet příbuzní či kamarádi a velikost pokoje by byla pro vás nedostačující, je možné si zařídit ubytování v penzionu hospodářského dvora

·         specifika letních pobytů – pobyty probíhající v červenci a srpnu jsou o jeden den delší, tedy sedmidenní, kdy jeden den je tzv.odpočinkový a probíhá pouze hipoterapie 2x denně, je zde přizpůsobena cena pobytu i ubytování

o    na letní pobyty budou přednostně vybírány děti školou povinné

·         specifika zimní pobytů – pobyty konané v prosinci, lednu a únoru budou mít dle počasí upravený program, v případě velkých mrazů budou vynechány aktivity čištění koní a skupinová canisterapie, ty budou nahrazeny skupinovým cvičením či individuální canisterapií

 

Finanční podmínky pro ubytování s plnou penzí:

Dospělí                                                650 Kč/den

Děti                                                     350 Kč/den

Děti do 2 let bez nároku na stravu          zdarma

Finanční podmínky pro hiporehabilitaci:

HR program – letní měsíce                    6800 Kč

HR program (šestidenní)                        6200 Kč

Prosíme o uhrazení částky za HR program až na základě faktury, která vám bude zaslána emailem měsíc před začátkem pobytu, děkujeme.

 

Na viděnou se těší

tým CH Mirákl,o.p.s.