Týdenní hiporehabilitační pobyty v Bohuslavicích

Vážení rodiče, pro letošní rok 2019 jsou pobyty plně obsazené. Na všechny pobyty je možné se hlásit jako náhradníci, termíny naleznete v našem kalendáři.

 

Příjezd

První den pobytu je možné najíždět kdykoliv během dne. Při příjezdu do areálu vjeďte pravou cestou, která směřuje přímo do areálu a po levé straně uvidíte „malovaný dům“. V „malovaném domě“ v přízemí najdete naši kancelář, zde probíhají i vstupní vyšetření. Autem je pak možné dojet až k ubytování. Pojedete-li dále po cestě kolem Ptačího domu a jízdárny, uvidíte po pravé straně naše ubytovací prostory. Na dveřích od pokojů je vždy uvedeno jméno dítěte a je možné se zde okamžitě ubytovat. Po celou dobu pobytu lze auto nechat zaparkované mezi naším areálem a ptačím domem (zde je pro nás vyhrazené parkoviště).

 

Adresa

 

Bohuslavice 10, 588 56 Telč, GPS: 49.14904N, 1557672E

 

 

Vstupní vyšetření

 

Čas vstupního vyšetření vašeho dítěte Vám bude rozeslán v emailu a bude probíhat v ordinaci, která je umístěna v Malovaném domě. Prosíme, abyste s sebou měli lékařské zprávy (ideálně zpráva z porodnice, neurologie, ortopedie, popřípadě zpráva z proběhlých vyšetřovacích či operačních zákroků). Pouze pro potřeby týmové konzultace a možnosti následného hodnocení efektu terapií budou vyšetření natáčena – pokud si toto nepřejete, upozorněte na začátku vašeho fyzioterapeuta. Od 16.00 pak začínají první jízdy.

 

Na tomto místě bychom chtěli zdůraznit význam vstupního vyšetření. Aby celý pobyt byl veden cíleně ke zlepšení stavu, je velmi nutná důkladná diagnostika. A ta vždy musí být prováděna aktuálně. Lidský organismus je velmi variabilní a společný projev v hrubé motorice může mít u různých dětí různé příčiny. Uveďme na příkladu – nekvalitní opora o ruce může mít příčinu v oslabení břicha, ale i v přetížení podbřišku, v nestabilitě kolenních kloubů či v oslabení krční páteře. Čím lépe se podaří diagnostikovat příčinu, na kterou pak budeme léčbu během pobytu cílit, tím větší efekt pak bude možné v hrubé motorice u dětí pozorovat.

 

Prosíme tedy o včasný příjezd na vstupní vyšetření. Časový plán je přesně rozvržen a jeho narušení je pro nás velkou komplikací. Zároveň pokud Vaše dítě nestihneme vyšetřit, nemůžeme zajistit kvalitní průběh terapie.

 

Areál je postaven pouze pro naše potřeby a pokoje jsou vybaveny kuchyňskými kouty, proto je možné přijet bez problémů o den dříve. Děkujeme za Vaši spolupráci.

 

 

Ubytování

 

Ubytování a strava je zajišťována Hospodářským dvorem Bohuslavice (www.hospodarskydvur.cz). Pro naše klienty je k dispozici budova vedle ptačího domu, která je postavena cíleně pro potřeby hiporehabilitačních pobytů. Pokoje jsou 4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Některé pokoje jsou vybaveny vanou. Pokud ze zdravotních důvodů je vana pro vaše dítě nutná, uveďte toto prosím do emailu. Každý pokoj má kuchyňský kout s vařičem, varnou konvicí, lednicí a dřezem. Je vybaven úložnými prostory a stolem. Před každým pokojem je zastřešený prostor, kde je možné nechávat kočárky, kola, vozíky apod. Při příjezdu je možné autem dojet až před ubytování. Příjezd a odjezd není fixní, tento typ ubytování je určen pouze pro potřeby hiporehabilitace, proto je možné se domluvit na dřívějším příjezdu či pozdějším odjezdu.

 

Strava

 

V této budově je umístěna jídelna, kam bude donášeno jídlo z místní restaurace. Jídelna je opět bezbariérová. Zároveň se v ní nachází větší kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou a větší lednicí, které jsou volně k dispozici. V den příjezdu začínáme večeří a poslední den pobytu končíme obědem. Pokud byste potřebovali přijet dříve či odjet později, mimo plnou penzi je vždy možné navštívit místní stylovou restauraci s širokým výběrem jídel pro Vás i Vaše děti. Snídaně a svačiny jsou formou švédských stolů, k obědu a večeři je výběr ze dvou jídel. Volně k dispozici jsou vody a čaje. Hospodářský dvůr zajišťuje dva typy diet – bezlepkovou a bezmléčnou, pokud Vaše dítě potřebuje jiný speciální typ diety, na pokojích jsou kuchyňské kouty a je možné si samostatně vařit.

 

Pojištění storna terapeutického programu

Vzhledem k tomu, že při zrušení účasti na pobytu není v možnostech Miráklu vracet peníze, doporučujeme pro případ nemoci či dalšího důvodu, ze kterého se nebudete moci zúčastnit terapeutického pobytu, uzavřít pojištění storna. Ze zkušeností víme, že pro některé z Vás bylo nesnadné sehnat pojištění pobytu, proto dále uvádíme v případě Vašeho zájmu kontakt, u kterého lze pobyt pojistit.

Kontaktovat můžete pojišťovnu Allianz, paní Andreu Svobodovu na tel. 241 170 334, andrea.svobodova@iallianz.cz. Podmínkou je, že nejpozději v den koupě pobytu musí být pojištění zaplaceno. Pojištění se týká jen terapeutického programu, ubytování a strava se platí v den příjezdu a Hospodářský dvůr při zrušení nic neúčtuje (není tedy nutné pojišťovat ubytování a stravu). Upozorňujeme, že Mirákl nemá s pojišťovnou žádnou vazbu, pojištění můžete uzavřít i kdekoli jinde.

 

Doplňkové informace

  • Platbu za stravu a ubytování prosíme uhradit v den příjezdu, a to mezi 16.00 – 17.00 hodinou na recepci hospodářského dvora u paní Brunnerové, lze platit hotově či kartou
  • V jídelně bude vždy umístěna tabule s rozpisem vstupních vyšetření a terapií včetně jejich místa průběhu
  • Prosíme rodiče, aby jak na vyšetřeních, tak terapiích byly připraveni včas, ideálně 5 minut předem
  • Přesný rozpis jízd na následující den se bude dělat u večeře, proto pokud budete potřebovat speciální časy terapií kvůli výletům, v tuto dobu je prosím nahlaste hlavní fyzioterapeutce
  • Pod ubytováním vede hipoterapeutická trasa, její začátek je u nasedací rampy
  • V případě deště máme k dispozici krytou halu, která je umístěna za stájemi, stejně tak je v prostorách našeho ubytování herna pro děti
  • na skupinových aktivitách – ranní čištění koní, odpolední výtvarný program a večerní zpívání, jsou vítáni i rodiče
  • s sebou je možné si vzít domácího mazlíčka za příplatek 400 Kč/týden, prosíme však po svém pejskovi důkladně uklízet; zároveň upozorňujeme, že v areálu je mnoho volně procházejících se zvířat, takže u „loveckých plemen“ prosíme dbát opatrnosti
  • pokud by ve stejný termín s vámi chtěli jet příbuzní či kamarádi a velikost pokoje by byla pro vás nedostačující (kapacita každého pokoje jsou 4 lůžka), je možné si zařídit ubytování v penzionu Hospodářského dvora – v těchto případech kontaktujte paní Brunnerovou na telefonním čísle 724 138 875.

 

 

 

Program hiporehabilitačních pobytů

 

 

Hiporehabilitační program následujících dní je vždy tvořen z hipoterapie 2x denně, canisterapie či mix terapie (dle potřeb dítěte) 1x denně, čištění koní, z výtvarného programu, magnetoterapie a muzikoterapie. Přibližný časový harmonogram je následující:

 

7.30 – 8.30                   snídaně

8.30 – 9.00                   čištění koní

9.00 – 11.00                 hipoterapie dle rozpisu

11.00 – 12.00                canisterapie/fyzioterapie/mixterapie dle rozpisu

12.00 – 13.00                oběd

13.00 – 14.00                individuální canisterapie, magnetoterapie

14.00 – 15.30                výtvarný program

15.00 – 15.30                svačina

16.00 – 18.00                hipoterapie dle rozpisu

18.00 – 19.00                večeře

18.45 – 19.15                muzikoterapie

 

Poslední den pobytu je pak zakončen čištěním koní, hipoterapií a výstupním vyšetřením. Výstupní vyšetření má za cíl zhodnotit výsledky léčby a doporučit cviky na dodatečné docvičení nastaveného cíle terapie.

 

 

Doporučená intenzita pobytů

 

Na tomto místě bychom chtěli upozornit na náročnost celého programu. Prosíme tedy rodiče, aby po pobytu nechali skutečně dětem 4 – 6 týdnů odpočinek a neplánovali jim další intenzivní pobyty. Dle našich zkušeností se tak zvýrazní efekt celé léčby. Děkujeme.

 

Na základě našich zkušeností, aby tento typ terapie bylo pro Vaše dítě maximálně efektivní, doporučujeme 1 – 3 pobyty ročně. Vhodná intenzita právě pro Vaše dítě bude konzultována na výstupním vyšetření.

 

Finanční podmínky pro ubytování s plnou penzí:

Dospělí                                                750 Kč/den

Děti                                                       450 Kč/den

Děti do 2 let bez nároku na stravu          zdarma

Finanční podmínky pro hiporehabilitaci:

HR program                                        12 500 Kč

Prosíme o uhrazení částky za HR program až na základě faktury, která vám bude zaslána emailem měsíc před začátkem pobytu, děkujeme.

 

Na viděnou se těší

tým CH Mirákl,o.p.s.