NS Hipoterapie v praxi I.

Aktuální termín pro rok 2019:  9.8.2019

 

Možné je se objednat na emailu katerina.capkova@chmirakl.cz či na telefonním čísle 420 7607 616 104. Do předmětu emailu napište název kurzu. Více informaci naleznete v textu níže. Děkujeme.

 

Anotace kurzu

NS hipoterapie/Hipoterapie u DMO je fyzioterapeutická metoda uznaná MZ ČR,  jejíž metodický postup je založen na biomechanické a neurofyziologické podstatě pohybu koňského hřbetu v kroku. Cílem tohoto kurzu je seznámit jeho účastníky se základními principy NS hipoterapie a vše následně prezentovat v praxi na klientech organizace.  A to jak z pohledu léčebného, tak z pohledu přípravy koně pro tento typ léčby. Celý koncept je prezentovaný zejména na dětech s postižením, lze ho však aplikovat na všechny strukturální či funkční problémy pohybového aparátu dětí či dospělých. Kurz je dvoudenní a je žádáno o souhlasné stanovisko UNIFY ČR.

Určení

Kurz je určen pro odbornou veřejnost a také pro všechny pracovníky v hiporehabilitaci, pro studenty i laiky se zájmem o tento obor. Seznámíte se s principy NS Hipoterapie jak v léčbě klientů, tak v přípravě koní. Tyto poznatky pak lze aplikovat ve všech odvětví hiporehabilitace.

 

Lektoři

Mgr. Kateřina Čapková
Fyzioterapeut, koordinátor KZS Hipoterapie při UNIFY ČR, v rámci celoživotního vzdělávání odborná způsobilost k výkonu Hipoterapie u DMO a NDT Bobath konceptu.

Gabriela Lomská
Trenér koní.

 

Časový harmonogram

Pátek Místo
15.00 – 16.00 příjezd, prezence účastníků jídelna, areál Mirákl
16.00 – 18.00 NS Hipoterapie (teorie) – představení konceptu, základní biomechanické a neurofyziologické principy, hiporehabilitace obecně
18.00 – 19.00 přestávka
19.00 – 21.00 NS Hipoterapie – používané polohy, vstupní vyšetření, návrh terapií, hipoterapie jako léčebná metoda
Sobota
9.00 – 10.30 Výchova koně (teorie) – základní etologické principy, aplikace line free collection ve výchově NSH koně jídelna, areál Mirákl
10.30 – 11.00 přestávka
11.00 – 12.30 Výchova koně (praxe) – ukázka základních cviků pro přípravu NSH koně, aplikace v praxi NSH
12.30 – 13.30 oběd
13.30 – 15.00 Vyšetření klientů (praxe) – diagnostické vyšetření klienta pro potřeby NSH konceptu s následním navržením terapeutického cíle, stanovení návrhu terapie dle pravidel NSH ordinace, Malovaný dům
15.00 – 15.30 pauza
15.30 – 16.00 Pomůcky pro NSH – ukázka speciálního terapeutického setu pro potřeby NSH, ukázka v praxi jezdecká hala či terapeutická trasa
16.00 – 17.30 NS Hipoterapie (praxe) – praktická ukázka NSH na základě návrhu terapie z předchozího vyšetřen
17.30 – 18.00 diskuse, zakončení kurzu jídelna, areál Mirákl

Obecné informace

Kurz se koná v prostorách hospodářského dvora v Bohuslavicích (www.hospodarskydvur.cz). Celková kapacita kurzu je 5 účastníků, minimální 2 účastníci. Při nedostatku zájemců může být kurz týden předem zrušen. V areálu Hospodářského dvora je možné zajistit ubytování i stravu, je však možné si vařit samostatně (prostory jídelny areálu Mirákl). S sebou si vezměte pohodlné oblečení, potřeby na poznámky, přezůvky a pevnou obuv. Je žádáno o souhlasné stanovisko UNIFY ČR, kurz je zakončen certifikátem o absolvování kurzu.

Přihlašování

V případě zájmu o kurz kontaktujte Kateřinu Čapkovou na emailu katerina.capkova@chmirakl.cz. Do předmětu emailu napište název a datum kurzu. Do těla emailu uveďte Vaši profesi, datum narození, fakturační údaje a informace o tom, zda máte zájem o zajištění ubytování nebo stravy.

Možné je se osobně domluvit u Kateřiny Čapkové na telefonním čísle 420 607  616 104.

 

Platba

Cena kurzu je 2 500 Kč. Platba na místě, popřípadě je na požádání možné vystavit fakturu předem. Děkujeme.