NS Hipoterapie v praxi I.

Termíny a objednání na kurz naleznete v našem kalendáři pobytů a kurzů. Možné je se také objednat na emailu marketa.hlavacova@chmirakl.cz.

Anotace kurzu

NS hipoterapie je fyzioterapeutická metoda uznaná MZ ČR,  jejíž metodický postup je založen na biomechanické a neurofyziologické podstatě pohybu koňského hřbetu v kroku. Cílem tohoto kurzu je seznámit jeho účastníky se základními principy NS hipoterapie a vše následně prezentovat v praxi na klientech organizace.  A to jak z pohledu léčebného, tak z pohledu přípravy koně pro tento typ léčby. Celý koncept je prezentovaný zejména na dětech s postižením, lze ho však aplikovat na všechny strukturální či funkční problémy pohybového aparátu dětí či dospělých. Kurz je dvoudenní a je žádáno o souhlasné stanovisko UNIFY ČR.

Určení

Kurz je určen pro odbornou veřejnost a také pro všechny pracovníky v hiporehabilitaci. Seznámíte se s principy NS Hipoterapie jak v léčbě klientů, tak v přípravě koní. Tyto poznatky pak lze aplikovat ve všech odvětví hiporehabilitace.

 

Lektoři

Mgr. Kateřina Čapková
Fyzioterapeut, koordinátor KZS Hipoterapie při UNIFY ČR, v rámci celoživotního vzdělávání odborná způsobilost k výkonu Hipoterapie u DMO a NDT Bobath konceptu.

Gabriela Lomská
Trenér koní.

 

Časový harmonogram

18.00 – 19.00      příjezd, prezence účastníků

19.00 – 21.00      NS Hipoterapie (teorie) – představení konceptu, základní                   biomechanické a neurofyziologické principy, aplikace v praxi

9.00 – 10.30         Výchova koně (teorie) – základní etologické principy, aplikace line free collection ve výchově NSH koně

11.00 – 12.00         Výchova koně (praxe) – ukázka základních cviků pro přípavu NSH koně, aplikace v praxi NSH

12.00 – 13.00         Oběd

13.00 – 15.00         Vyšetření klientů (praxe) – diagnostické vyšetření klienta pro potřeby NSH konceptu s následním navržením terapeutického cíle, stanovení návrhu terapie dle pravidel NSH

15.30 – 16.00         Pomůcky pro NSH – ukázka speciálního terapeutického setu pro potřeby NSH, ukázka v praxi

16.00 – 18.00         NS Hipoterapie (praxe) – praktická ukázka NSH na základě návrhu terapie z předchozího vyšetření

18.00                           Diskuse, ukončení kurzu

 

Obecné informace

Kurz se koná v prostorách hospodářského dvora v Bohuslavicích (www.hospodarskydvur.cz). Při příjezdu se prosím zaregistrujte v kanceláři CH Mirákl,  samotný kurz pak probíhá v naší terapeutické místnosti a v jezdeckých prostorech hospodářského dvora. Celková kapacita kurzu je 5 účastníků. V ceně kurzu je oběd a drobné občerstvení. Je možné zajistit zde ubytování – pro více informací kontaktujte ředitelku Markétu Hlaváčovou na marketa.hlavacova@chmirakl.cz.

Platba

Cena kurzu je 2 500 Kč. Prosíme o zaplacení týden před zahájením kurzu na základě námi zaslané faktury. Děkujeme.